ST32EB500
Description
TRIMMER 50 OHM 0.125W GW TOP ADJ
DataSheet
ST32EB500 PDF
Part Status:Active
Resistance:50 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)