CT6EF200
Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN BACK
DataSheet
CT6EF200 PDF
Part Status:Active
Resistance:20 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.413" Dia x 0.299" H (10.50mm x 7.60mm)