84PR20LFTR
Manufacturer
TT Electronics / BI Technologies
VIGOR # :
Description
TRIMMER 20 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Catalog
Trimmer Potentiometers
DataSheet
84PR20LFTR PDF
Type Description
Series:84
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C