P33-24QX/MHIA
Description
AC/DC CONVERTER +/-24VDC
DataSheet
P33-24QX/MHIA PDF
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:100 ~ 220 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-24V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):100mA, 100mA
Features:-
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)