P35-75SAX
Description
AC/DC CONVERTER 75VDC
DataSheet
P35-75SAX PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:115 ~ 220 VAC
Voltage - Output 1:75V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):200mA
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Features:SCP
Operating Temperature:-25°C ~ 71°C
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module
Size / Dimension:3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)