AME10-9SJZ
Manufacturer
DComponents
VIGOR # :
Description
AC-DC CONVERTER 10 WATTS, 85 ~ 3
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
AME10-9SJZ PDF
Type Description
Series:AME10-JZ (10W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1:9V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.1A
Power (Watts):10 W
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:78%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:5-DIP Module
Size / Dimension:2.17" L x 1.77" W x 0.83" H (45.0mm x 21.0mm x 21.0mm)