R0.25S8-1515/P-R
Description
DC DC CONVERTER 15V 250MW
DataSheet
R0.25S8-1515/P-R PDF
Type Description
Series:ECONOLINE R0.25S (0.25W)
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):13.5V
Voltage - Input (Max):16.5V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):17mA
Power (Watts):250 mW
Voltage - Isolation:1 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:60 ~ 70%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD Module
Size / Dimension:0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)