
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 250V |
| Voltage - Input (Max): | 425V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15.15A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 77% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of V375C3V3H50BN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 500MW
DC DC CONVERTER 15V 500MW
DC DC CONVERTER 2.5V 1.25W
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
CONN SOCKET 100P 0.079 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 3.3V 50W