
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MI-200™ (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100V |
| Voltage - Input (Max): | 310V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.3A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.20" L x 2.40" W x 0.50" H (106.7mm x 61.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MI-271-MW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 50W
DC DC CONVERTER 5V 3W
DC DC CONVERTER 15V 8W
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 100W
SL 5.08HC/03/90F 3.2SN GN BX