
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DPU01 (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 42mA, 42mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C (With Derating) |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of DPU01M-12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 30W
DC DC CONVERTER 15V 6W
DC DC CONVERTER 5V 2W
FIXED IND 10UH 3A 55 MOHM SMD
DIODE ZENER 162V 1W SUB SMA
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
DC DC CONVERTER 24V 75W