
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC3-DRW (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100mA, 100mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 4 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
| Efficiency: | 86% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REC3-0515DRW/H4/A/SMD/CTRL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 1W
DC DC CONVERTER 28V 400W
DC DC CONVERTER 1.8V
RES ARRAY 23 RES 2K OHM 24SSOP
CRYSTAL 14.31818MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
DC DC CONVERTER +/-15V 3W