
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XCL210 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2V |
| Voltage - Input (Max): | 6V |
| Voltage - Output 1: | 3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50mA |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 93% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD |
| Size / Dimension: | 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of XCL210D301GR-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 36V 250W
DC DC CONVERTER 5V 6W
DC DC CONVERTER 24V 100W
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 3V 50MA
FIXED IND 250UH 4.6A 83 MOHM TH
DC DC CONVERTER 0.55-1.8V