
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, Remote Sense |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 91.5% |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Eighth Brick |
| Size / Dimension: | 2.30" L x 0.90" W x 0.37" H (58.4mm x 22.8mm x 9.4mm) |
| Supplier Device Package: | Eighth Brick |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ERS3050N020N25W is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 3W
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 1.2V 36W
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC
5MP CAMERA MONO 3.45UM IMX250
DC DC CONVERTER 5V 100W
CONN PLUG HSNG FMALE 6POS INLINE