
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM1D-Z (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 111mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE, cULus, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM1D-0509SZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 600W
DC DC CONVERTER 5V 20W
DC DC CONVERTER 5V 60W
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCMOS
TERM BLK 7P SIDE ENT 5.08MM PCB
ULTRASONIC SENSOR XL-MAXSONAR-WR
DC DC CONVERTER 9V 1W