
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1S7B_3RP (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.75V |
| Voltage - Input (Max): | 5.25V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 67mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 73% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1S7B_0515S3RP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V
DC DC CONVERTER 12V 150W
DC DC CONVERTER 24V 50W
FIXED IND 9.1NH 1.6A 52 MOHM
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
DC-DC