
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RI (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.45" L x 0.30" W x 0.40" H (11.5mm x 7.6mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 42 | ||
| 84 | ||
| 126 | ||
| 252 | ||
| 504 |
Current price of RI-1205S/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
DC DC CONVERTER 48V 350W
DC DC CONVERTER 24V 500W
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 5V 2W
DC DC CONVERTER 24V 200W
ERC-55-500 18 .1% T-9 EK E3