
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RxxPxx/R (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 8.1V |
| Voltage - Input (Max): | 9.9V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 111mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 8 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of R09P09S/R8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 13W
DC DC CONVERTER 24V 400W
DC DC CONVERTER 36V 150W
LED MT SR VERT
LED MT SR VERT
DC DC CONVERTER 9V 1W
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHLD