
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM1DS-Z (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 5.2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 74% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.76" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM1DS-1205SH52Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-12V 24V 6W
DC DC CONVERTER 12V 400W
DC DC CONVERTER 48V 75W
FIXED IND 6.8UH 4A 76MOHM SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVDS SMD
DC DC CONVERTER 5V 1W