
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Enpirion® 5300 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.4V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 4.96V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 94% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-PowerTFQFN Module |
| Size / Dimension: | 0.12" L x 0.12" W x 0.04" H (3.0mm x 3.0mm x 1.1mm) |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of EP53F8QI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 500MW
DC DC CONVERTER 1V 0.6A
DC DC CONVERTER 28V 100W
FIXED IND 22UH 694MA 384 MOHM
FUSE BRD MNT 1.6A 277VAC 250VDC
CONN HEADER VERT 13POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 0.6-4.96V