
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XCL206 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2V |
| Voltage - Input (Max): | 6V |
| Voltage - Output 1: | 1V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-TDFN Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm) |
| Supplier Device Package: | CL-2025-02 |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of XCL206A103CR-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 12V 200W
TVS DIODE 5.8V 10.5V 1.5KE
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 1V 0.6A
CONN PLUG HSG FMALE 24POS INLINE