
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PDM2-D (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 167mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Efficiency: | 84% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.80" L x 0.40" W x 0.32" H (20.3mm x 10.2mm x 8.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB Scheme, EN, IEC, UL |
| Standard Number: | 55024; 55032 Class A; 60950-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of PDM2-S12-S12-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 6W
DC DC CONVERTER 12V 5W
DC DC CONVERTER 5V 3W
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
PRESSURE GAUGE REFERENCE
DC DC CONVERTER 12V 2W
20M 1.0KW 5.0KW ABSOLUTE ENCODER