
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AM2D-RZ (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 222mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 86% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.76" L x 0.28" W x 0.39" H (19.5mm x 7.2mm x 10.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AM2D-1209SH30-RZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 6W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
DC DC CONVERTER 9V 2W
OSC XO 159.375MHZ 3.3V LVDS
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC