
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC3-SRW (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 4 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 86% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 8 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REC3-1215SRW/H4/A/X2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
DC DC CONVERTER 15V 3W
CONN RF COAX CBL JACK INLINE
HEATSHRINK BOOT SZ63 BLACK
TRANSDCR AC 0-5 VDC OUT 1PHASE