
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (25W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 42V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 25 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.86" W x 1.04" H (57.9mm x 47.2mm x 26.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VI-J32-CZ-F2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-12V 250MW
DC DC CONVERTER 11V 300W
DC DC CONVERTER 12V 3W
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CONN SOCKET 87POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 15V 25W
DC DC CONVERTER 0.8-1.8V 15W