
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ZUS (6W) |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 71°C (With Derating) |
| Efficiency: | 78% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-DIP Module |
| Size / Dimension: | 1.75" L x 1.10" W x 0.28" H (44.5mm x 28.0mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of ZUS64812 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 2W
DC DC CONVERTER 12V 1.5W
DC DC CONVERTER 24V 100W
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
CONN PLUG MALE 53POS GOLD CRIMP
DC DC CONVERTER 12V
.250 FAST REC H IS TPBR