
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MEDLINE REM5E (5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 208mA |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 10 kV |
| Applications: | Medical |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
| Efficiency: | 84% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | CB, cURus |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REM5E-2424S/R10/A/CTRL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 9V 2W
CIR BRKR THRM 7A 240VAC 60VDC
CRYSTAL 40.0000MHZ 15PF SMD
DC DC CONVERTER 24V 5W
FIXED IND 33UH 300MA 2.16 OHM