
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RS (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 134mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 22 | ||
| 44 | ||
| 66 | ||
| 110 | ||
| 264 | ||
| 506 |
Current price of RS-2415S/H3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 250W
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
DC DC CONVERTER 15V 3W
CRYSTAL 13.2256MHZ 6PF SMD
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 12POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 15V 2W