
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE R0.5Z (0.5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 11.4V |
| Voltage - Input (Max): | 12.6V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100mA |
| Power (Watts): | 500 mW |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 50% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 33 |
Current price of R0.5Z-1205 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 13.8V 150W
DC DC CONVERTER 3.3V 250MW
CAP CER 5600PF 2KV X7R 1825
CAP CER 0.022UF 100V C0G 2220
DC DC CONVERTER 5V 500MW
CONN RF COAX RECEPT