
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPR01 (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 43.2V |
| Voltage - Input (Max): | 52.8V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 84mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 71°C (With Derating) |
| Efficiency: | 58% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of SPR01O-12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
DC DC CONVERTER 5V 2W
DC DC CONVERTER 12V 75W
CRYSTAL 20.0000MHZ 9PF SMD
CONN HEADER VERT 80POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 12V 1W
CONN COLLET SILVER