
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC3-SRW (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 330mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REC3-4809SRW/H6/A/SMD/CTRL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 150W
DC DC CONVERTER 24V 5W
DC DC CONVERTER 12V 150W
XTAL OSC XO 26.666666MHZ CMOS SM
DC DC CONVERTER 9V 3W
DC DC CONVERTER 5V 20W
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE