
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IP (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.9mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of IP2415SA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-5V 1W
DC DC CONVERTER 15V 5W
DC DC CONVERTER 15V 250MW
DC DC CONVERTER 15V 3W
CONN RCPT MALE 4P SILV SLDR CUP
CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 26P GOLD SLDR CUP