
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP240-RW (240W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 16.5V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Power (Watts): | 200 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Railway |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C (With Derating) |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.40" L x 2.28" W x 0.95" H (61.0mm x 57.9mm x 24.1mm) |
| Supplier Device Package: | Half Brick |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of RP240H-4805SRW/P-HC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 20W
DC DC CONVERTER 18.5V 100W
DC DC CONVERTER 24V 3.5W
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 6V
DC DC CONVERTER 5V 200W