
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP60-G (60W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 40°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12 |
Current price of RP60-4812SG-HC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 18V -18V 2W
DC DC CONVERTER 15V 5W
DC DC CONVERTER 9V 5W
RES ARRAY 15 RES 5.6K OHM 16SOIC
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 36.0500MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 12V 60W