
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MEDLINE REM3 (3W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 125mA |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | 5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7 |
Current price of REM3-1224S/C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 3W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 24V 2W
XTAL OSC TCXO 10MHZ 3.3V CLP SNW
DC DC CONVERTER 24V 3W
DC DC CONVERTER 24V 250W
DC DC CONVERTER 13.8V 100W