R0.5D-2415/H-R
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 500MW
DataSheet
R0.5D-2415/H-R PDF
Type Description
Series:ECONOLINE R0.5D (0.5W)
Type:Isolated Module
Number of Outputs:2
Voltage - Input (Min):21.6V
Voltage - Input (Max):26.4V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):17mA, 17mA
Power (Watts):500 mW
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:75%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension:0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)