R0.25D10-3.324-R
Description
DC DC CONVERTER +/-24V 250MW
DataSheet
R0.25D10-3.324-R PDF
Type Description
Series:ECONOLINE R0.25D (0.25W)
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Outputs:2
Voltage - Input (Min):3V
Voltage - Input (Max):3.6V
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-24V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.2mA, 5.2mA
Power (Watts):250 mW
Voltage - Isolation:1 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Efficiency:60 ~ 70%
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD Module
Size / Dimension:0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)