R05P23.3S/R6.4
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
DataSheet
R05P23.3S/R6.4 PDF
Type Description
Series:ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):2 W
Voltage - Isolation:6.4 kV
Applications:ITE (Commercial), Medical
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:78%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-SIP Module, 4 Leads
Size / Dimension:0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)