
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RV (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 133mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 14 Leads |
| Size / Dimension: | 1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of RV-2415S/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 9V 8W
DC DC CONVERTER 24V 320W
DC DC CONVERTER 12V 150W
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805
CAP CER 2200PF 250V X7R 0603
CBL ASSY SMA-BNC PLUG RG316 12"
DC DC CONVERTER 15V 2W