
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP180-RW (180W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 43V |
| Voltage - Input (Max): | 160V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 32A |
| Power (Watts): | 160 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Railway |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C (With Derating) |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.40" L x 2.28" W x 0.95" H (61.0mm x 57.9mm x 24.1mm) |
| Supplier Device Package: | Half Brick |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of RP180H-11005SRW/P-HC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 100W
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
DC DC CONVERTER 15V 101W
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
DC DC CONVERTER 5V 160W
DC DC CONVERTER 5V 3W
983-0SE 14-07 SN-L