
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC5 (5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 75°C |
| Efficiency: | 72% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 9 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REC5-0505SRW/H2/C/M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 15V 180W
DC DC CONVERTER 9V 3.5W
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
DC DC CONVERTER 5V 5W
CONN PLUG HSG FMALE 41POS INLINE