
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RN (1.25W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.97V |
| Voltage - Input (Max): | 3.63V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 140mA |
| Power (Watts): | 1.25 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 80% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.40" W x 0.30" H (12.8mm x 10.1mm x 7.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 39 |
Current price of RN-3.309S/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
DC DC CONVERTER 24V 120W
DC DC CONVERTER 15V 3W
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH
DC DC CONVERTER 9V 1.25W
14G 1.0" HP SERIES TIP ID .063"
IONIZER CHASSIS MOUNT