
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RW2 (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 2 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 76% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 16-DIP Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.95" L x 0.57" W x 0.38" H (24.2mm x 14.5mm x 9.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of RW2-4805S/H2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
DC DC CONVERTER 5V 15W
DC DC CONVERTER 12V 12W
FIXED IND 120UH 670MA 240 MOHM
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 6PF SMD
DC DC CONVERTER 5V 2W