
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP12-AW (12W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 12 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 65°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.80" W x 0.44" H (32.0mm x 20.3mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7 |
Current price of RP12-4812SAW/SMD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 6W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 12V 2W
CONN HEADER SMD 60POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 12V 12W
DIODE ZENER
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP