
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE R1S (1W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 13.5V |
| Voltage - Input (Max): | 16.5V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 66mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of R1S-1515/HP-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 7.5V 25W
DC DC CONVERTER 85V 50W
DC DC CONVERTER 2V 40W
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 15V 1W
LED LM281BZ WARM WHT 2700K 2SMD
ETHERNET SWITCHRACKMOUNT MANAGED