
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EC2SAN (2W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA, 200mA |
| Power (Watts): | 2 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 79% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-SIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.2mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of EC2SA26N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 20W
DC DC CONVERTER 15V 3W
DC DC CONVERTER 15V 200W
CAP CER 180PF 25V X7R 0805
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
EVAL BOARD FOR LTC2664-12
DC DC CONVERTER +/-5V 2W