
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RxxPxx/R (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 66mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 6.4 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 |
Current price of R24P15S/P/R6.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 28V 350W
DC DC CONVERTER 28V 100W
DC DC CONVERTER 24V 84W
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
IC VIDEO CABLE DRIVER DUAL 16QFN
DC DC CONVERTER 15V 1W
IC COMPARATOR ADDRESS 12B 20SOIC