
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | INNOLINE R-78AA-1.0 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Linear Regulator Replacement |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.75V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 2.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 3 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OTP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.38" W x 0.35" H (15.2mm x 9.7mm x 8.8mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 33 |
Current price of R-78AA2.5-1.0SMD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 5W
DC DC CONVERTER 48V 25W
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
CAP CER 390PF 25V X7R 0603
DC DC CONVERTER 2.5V 3W
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 3.8A GBU