
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI Chip® VTM® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Voltage Transformation Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 26V |
| Voltage - Input (Max): | 55V |
| Voltage - Output 1: | 1.32V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 66 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency: | 88.6% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 0.87" L x 0.65" W x 0.26" H (22.0mm x 16.5mm x 6.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of VTM48EH015T050A00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V
DC DC CONVERTER 5V 2W
DC DC CONVERTER 24V 1.25W
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 1.32V 66W