V24C3V3C75B2
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
DataSheet
V24C3V3C75B2 PDF
Type Description
Series:MICRO (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):22.72A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Efficiency:79%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Quarter Brick
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)