
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ITQ (6W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 250mA, 250mA |
| Power (Watts): | 6 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 85% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-SIP Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.9mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | 62368-1 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of ITQ4812S-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 12V 6W
DC DC CONVERTER 24V 3W
DC DC CONVERTER 12V 15W
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
DC DC CONVERTER +/-12V 6W